Chroma Coin nedir? CHR Token Beklentileri

Chroma (CHR) Token, Chromia platformunu güçlendirmek ve geliştiriciler, kullanıcılar ve yatırımcılar arasında karşılıklı olarak yararlı bir ilişki geliştirmek için tasarlanmış yerel bir token.

CHROMIA NE İŞE YARAR?
  • CHR, Chroma ekonomisinde "standart" bir para birimi olarak kullanılır, çünkü dapp'ler bunu ücret olarak toplayabilir veya kendi jetonlarını sabitlemek için yedek olarak kullanabilir, vb.
  • CHR, dapps tarafından barındırma ücretlerini ödemek için kullanılır, böylece düğümleri telafi eder.
  • CHR, sağlayıcıların Chromia ekosisteminde bir paya sahip olduğundan emin olmak için kullanılır ve böylece gizli anlaşma teşviklerini dengeler.
  • Chromia, ERC20 belirteç sabitleme, sistem düğümü telafi havuzu, geliştirme havuzu vb. gibi sistem çapında amaçlar için kullanılan birkaç özel Chromia token hesabına sahiptir.
CHROMA TOKEN TOPLAM ARZ MİKTARLARI:

Şu Ana Kadar Arz Edilen Chromia (CHR) miktarı: 567,369,439 CHR

Toplam Arz Edilecek Chromia Miktarı: 978,000,000 CHR

Stake Edilmiş CHR token miktarı: 28,300,235 CHR

CHR İLK DAĞITIM ORANLARI:

Chromia sisteminin piyasaya sürülmesinden sonra 1 milyar CHR jetonu oluşturuldu. Bu, tokenlar arz sınırını oluşturur; bu, gelecekte hiçbir belirteç oluşturulmayacağı anlamına gelir. Aşağıdaki veriler, ilk CHR token dağıtımını göstermektedir.

Ecosystem Fonu 38.06%
Promotional Fon 25%
Özel Satış 17.94%
Kurucular 4.5%
IEO 4%
Otomatik Dönüşüm Sözleşmesi 3%
Danışmanlar 3%
Takım 2.5%
Sistem Düğümü Telafi Havuzu 2%

CHR bir ERC20 jetonu mu?
Şu anda, CHR bir ERC20 belirtecidir. Ancak, Chromia ana ağı başlatıldığında, bir ERC20 belirtecinden yerel bir tokene geçiş olacaktır.

Toplam dolaşımdaki arz neden 1.000.000.000 CHR değil?
Teknik incelemede belirtildiği gibi 1.000.000.000 CHR, basılabilecek maksimum CHR jeton sayısıdır. Ancak, Mayıs 2020'de 22M CHR'nin yakılmasından sonra dolaşımdaki arz azaldı.

Chromia platformundaki CHR tokenın işlevleri nelerdir?
Chromia'da aşağıdaki rollere sahiptir:

Dapps tarafından barındırma ücretlerini ödemek için kullanılır, böylece düğümleri telafi eder. Ethereum'da işlem ücretlerini ödemek ve blok üreticilerini telafi etmek için jetonların kullanılmasına benzer şekilde, Chroma jetonları blok üreten düğümleri telafi etmek için Chromia'da kullanılır.

Dapps bunu ücret olarak toplayabildiği veya kendi jetonlarını sabitlemek için rezerv olarak kullanabildiği için Chromia ekonomisinde "standart" bir para birimi olarak kullanılır.

Sağlayıcıların Chromia ekosisteminde bir paya sahip olduğundan emin olmak için kullanılır, böylece gizli anlaşma teşviklerini dengeler.
Chromia, sistem çapında amaçlar için kullanılan birkaç özel Chroma jeton hesabına sahiptir.

CHROMIA EKOSİSTEMİ NEDİR?
Uygulama ekosistemi: Uygulama verilerini depolar ve veri ekleme, güncelleme ve dönüşümlere yetkilidir ve uygulamanın kurallarıyla uyumludur. Bu yüzden, Chromia, paylaşılan bir veritabanı rolünü mümkün olan en iyi şekilde sunmak için tasarlanmış ve optimize edilmiştir.
ChromaWay tarafından geliştirilen mevcut Postchain çerçevesi kullanılarak uygulanır ve özellikleri:
● İlişkisel bir model: Blok zinciri verileri ve uygulama durumu, ilişkisel bir modelde depolanır.
● Veri tabanı: Esneklik, çok yönlülük ve tutarlılık.
● İlişkisel bir programlama dili: Chromia dapp arka uçları özel bir dilde yazılmıştır. İlişkisel modelle derinden bütünleşmiş bir dildir. Bu model programcı üretkenliği ve uygulama tutarlılığı sağlar.
● Yatay ölçekleme: Her dapp'nin kendi blok zinciri(leri) vardır. Çünkü her blok zinciri tarafından çalıştırılır. Düğümlerin bir alt kümesi, sayısını artırarak toplam verimi artırmak mümkündür.
● Zengin indeksleme ve sorgulama: Dapps, ihtiyaç duydukları bilgileri uygulamayı çalıştıran düğümlerden doğrudan hızlı bir şekilde alabilir. Dapp blockchain mantığı ciddi performans düşüşü olmadan karmaşık sorgular gerçekleştirebilir.
● Yüksek G/Ç verimi: Veri sorguları ve güncellemeler, yoğun şekilde optimize edilmiş bir Dapps'in çok sayıda sorgu ve veri güncellemesi gerçekleştirmesine izin veren ilişkisel veritabanı operasyonlar.
● PBFT tarzı fikir birliği: İşlemler saniyeler içinde onaylanabilir.
● Birinci sınıf dapp'ler: Dapp'ler Chromia'daki "akıllı sözleşmelerden" doğmaz, ancak birinci sınıf varlıklar olarak kabul edilir. Chromia, dapp geliştiricilerine yüksek derecede esneklik ve kontrol sağlar.
● Dapp düzeyinde provizyon: Kaynakları sözleşmeler yerine dapp'lere tahsis etmek geliştiricilere kendi ücretlerini ve kaynak kullanım politikalarını oluşturma özgürlüğü sağlar.

Chromia, diğer kamu kurumlarıyla aynı düzeyde açıklık, şeffaflık ve ademi merkeziyetçilik sunar. Chromia'da madenciler, sağlayıcılarla değiştirilir. Sağlayıcılar, üreten düğümlere sahiptir. En eski ve en güvenilir halka açık blok zincirlerinden daha fazla merkezileşme eğiliminde değildir.