Derinlik Sayfası (Derinlik Tablosu) Nedir?

Derinlik tablosu, bir varlığı (hisse senedi, kripto para birimi, vb.) almak ve satmak için toplam sipariş sayısını gösteren sürekli değişen bir ekran olarak tanımlanır.
Son işlem sırasında varlığın fiyatı olan ortada bir derinlik grafiği bölünmüştür. Ayrıca fiyata göre alt kısımda düzenlenmiştir. Sol tarafta, alıcıların varlığın uygun bir şekilde satın alabilmeleri için varlık haline geleceğini umdukları en düşük satın alma siparişine (fiyat) sahipsiniz. Sağ tarafta, satıcıların varlığın büyük bir kâr karşılığında satabilmeleri için varlığın haline geleceğini umdukları en yüksek satış emrine (fiyat) sahipsiniz.
Çok sayıda satın alma emri ve satış emri görüntülemek karmaşıklaşabilir, bu nedenle işleri basitleştirmek için aynı fiyattaki tüm siparişler yalnızca bir kez görüntülenir. Başka bir deyişle, derinlik çizelgeleri aynı fiyattaki tüm siparişleri bir araya toplar. Bu ayrıntıları ortaya çıkarmak için, farenizi fiyatın üzerine getirebilirsiniz ve bir açılır pencere, siparişlerin toplam miktarını ve değerini görüntüleyecektir.