Minthing (Darphane) Nedir?

Darphane, bilginin doğrulanması, yeni bir blok oluşturulması ve bu bilginin blok zincirine kaydedilmesi için bilgisayar süreci olarak tanımlanır.
Blok zinciri ağının sorunsuz çalışmasını sağlamak için bir seferde yalnızca bir blok oluşturulabilir. Teminat kanıtı, blokların nasıl oluşturulduğunu ve verilerin bir bloğa nasıl eklendiğini kontrol etme sürecidir. İşte teminat kanıtı şu şekilde gerçekleşir:

Katılmaya hak kazanmak için, kullanıcıların çok sayıda kripto para birimi yatırması ve riske atması gerekir, bu "hisse" olarak bilinir.
Bir hisseyi sağlayan kişiler ("kalpazanlar" olarak bilinir), blok zincirindeki bilgileri kaydetmek ve doğrulamak için rastgele seçilir.
Teminat kanıtına katılan kalpazanlar, hisselerini harcayamaz veya hareket ettiremez. Yanlış bilgi kaydettiklerinde veya kurallara aykırı bir şey yaptıklarında yakalanırlarsa, tüm hisselerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırlar.
Çoğu kanıt sistemlerinde, hisseniz ne kadar büyükse, blok zincirini kaydetmek ve doğrulamak için seçilme şansınız o kadar artar.
Kalpazanlar, sistem kullanıcıları tarafından ödenen işlem ücretlerini kazanma şansı için stake etmenin maliyetine ve risklerine katlanmaya isteklidir.
Her ay 1.500'den fazla kripto para birimi ve çok daha fazlası oluşturulduğu için, blok zincirini korumanın birçok yeni ilginç yolu düzenli olarak araştırılıyor ve keşfediliyor.