Remzi Sanver kimdir? Galatasaraylı Taylan Antalyalı için açıklama yapan Remzi Sanver hakkında bilinmeyenler

LBTİ artı paylaşımı nedeniyle sosyal medyada belirli bir kesim tarafından linçe uğrayan Galatasaray'ın milli futbolcusu Taylan Antalyalı'ya Galatasaray Yönetim Kurulu'ndan destek açıklaması geldi. Fakat açıklamanın içeriğinin gördüğü destek kadar açıklamayı yapan Galatasaray Yönetim Kurulu Sözcüsü Remzi Sanver'in Türkçesi ve kullandığı sakin, akıcı üslup da tüm kulüp taraftarlarından büyük bir takdir kazandı. Açıklamanın ardından twitter'da da TT olan Remzi Sanver tüm Türkiye tarafından merak edilen bir isim haline geldi.

1970 yılında İstanbul’da doğan Remzi Sanver, Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Doktorasını aynı üniversitenin Ekonomi Bölümü’nde tamamladı. Matematiğin sosyal bilimlere uygulanması üzerine çalışan Remzi Sanver, 2006 yılından bu yana Profesör unvanına sahip. İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dillerini bilen Sanver, 2011-2015 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörlüğü de yaptı. Halen, Fransa Bilimsel Araştırma Milli Merkezi’nde (CNRS) araştırma profesörü olarak görev yapıyor. Burak Elmas'ın başkanlığında göreve başlayan Galatasaray Spor Kulübü'nin yeni yönetiminde de Elmas'ın ekibinde yer alan Sanver'in Mason olup olmadığı da çokça sorulan sorulardan biri oldu.

REMZİ SANVER MASON MU?
Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Locası'nın Türkiye sayfasına göre 1991 yılında İstanbul'da, Remzi Sanver Ülkü Locası’nın tekris edilmiş, locasında çeşitli görevlerde bulundu ve 2003-2005 döneminde Üstad-ı Muhteremlik yaptı. 2007-2009 yıllarında Büyük Sekreterlik görevinde bulunan Sanver, 2010-2013 yıllarında Büyük Üstatlık da yaptı.