Bitci Teknoloji'den yüzde 400 sermaye artışı

Yayınlama: 21.06.2021 12:09:00 Güncelleme: 21.06.2021 12:15:45

Yerli blockhain teknolojileri araştırma ve geliştirme şirketi Bitci Teknoloji, yasal düzenlemeye hazırlık için en önemli adımını attı. Ödenmiş sermayesini 20 milyon TL'den 100 milyon TL'ye çıkardı

Bitci Teknoloji'den yüzde 400 sermaye artışı
Son dönemde dünyanın önde gelen takımlarıyla gerçekleştirdiği iş birlikleriyle dikkat çeken Bitci Teknoloji, güçlü bir sermaye artırımı gerçekleştirdi. Ödenmiş sermayesini 20 milyon TL’den 100 milyon TL’ye yükselten Bitci Teknoloji, yüzde 400 artırdığı sermayesiyle yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bitci Teknoloji Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar, “Biz ilk günden bu yana sektörümüzde bir düzenleme yapılmasının gerekliliğinin altını çiziyoruz. Bu düzenlemenin önemli bir unsurunun da en az 100 milyon TL’lik bir sermaye şartı olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda, henüz bu konuda yapılmış bir düzenleme olmasa da Bitci Teknoloji olarak ödenmiş sermayemizi 100 milyon TL’ye yükselterek sektörümüze örnek olmak istedik. Ülkemizin blockchain alanında çok yüksek bir potansiyeli var. Biz Bitci Teknoloji olarak, bu potansiyelin ortaya çıkarılması ve kullanıcılara çok daha güvenli bir yatırım ortamı sunulması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.Çağdaş Holding bünyesinde blockchain teknolojileri araştırma ve geliştirme amacıyla Bodrum’da kurulan Bitci Teknoloji, 2018 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteriyor. İlk etapta kendisine ait mining tesisini ve mining havuzlarını kuran Bitci Teknoloji, ardından kripto para alım-satım borsası Bitci.com’u hayata geçirdi. 2020 yılında ise Türkiye’nin ilk borsa ve ödeme sistemine entegre blockchain’i olan Bitcichain’i geliştiren Bitci Teknoloji, bugün Türkiye’nin kendi blockchain ağına sahip tek teknoloji şirketi konumunda. 

Bu blockchain ağı üzerinde Türkiye’de ve yurt dışında çok sayıda spor kulübü ile taraftar token projeleri geliştiren Bitci Teknoloji, bu kapsamdaki ilk anlaşmaları Türkiye’de Karşıyaka Spor Kulübü, Türkiye A Milli Basketbol Takımı, Eskişehirspor, Ankaragücü; Avrupa’da ise Glasgow Rangers, Real Betis, McLaren Racing, İspanya Milli Futbol Takımı ve Wolverhampton Wanderers ile hayata geçirdi. 
Bitci Teknoloji, inşaat, enerji ve turizm gibi sektörlere yönelik blockchain çözümleri konusunda da çalışmalarına devam ediyor. Bitci Teknoloji’nin sistem altyapısı tamamen kendi mühendisleri ve tasarımcıları tarafından hayata geçirilyor.