Bitcoin 30 bin doların altına düşer mi?

Yayınlama: 23.01.2022 12:14:00 Güncelleme: 23.01.2022 12:19:15

34 bin dolara kadar inen Bitcoin'de bu seviye artık dip denilebilir mi? Bazı analistlere göre hala Ayı piyasası başlamış değil

Bitcoin'deki son ölçümlerin, yaşanan son düşüşün bir dip olmadığı ve varlığın, ayı piyasası çevresi olarak adlandırılan 30 bin doların altında düzeltmeye tabi tutulacağı konusunda endişe verici olduğu öne sürülüyor.

Ancak, ayı piyasası sona erdiğinde fiyat hareketi için gerekli katalizörler haline gelebilecek bazı yükseliş faktörleri de var. 
 
Bu arada, tüccarlar arasındaki FUD'lar henüz düşmedi. Glassnode'un son analizleri, hala ayı piyasasına girmediğimizi gösteren şok edici bilgiler ortaya koydu. 

Tablo, tüccarlar arasındaki kaygının daha önce hiç olmadığı kadar arttığını doğruluyor. Korku piyasayı tamamen ele alırsa Bitcoin fiyatının 30 bin doların altına düşmesi kaçınılmaz görülüyor. Birçok tüccar, piyasanın Temmuz 2021'deki çöküşe benzediğini ve bu nedenle akümülasyonun zaman aldığını savunuyor. 

Ancak piyasa hissiyatı bir kez yükselişe geçtiğinde, önceki tüm rekorları kırmasının muhtemel olduğu da yedekte duruyor. Son birkaç gün içinde piyasa değerindeki 300 milyar dolarlık kayıp sonrası, BTC'nin yüzde 61'i hala kârda.

Ayrıca Glassnode'dan gelen raporlar, madencilerin kazaya rağmen Bitcoin'lerini satmadıklarını da kaydetti. Bu nedenle de boğa piyasası köşede bir yerde olabilir. 

Olumlu bir kayda göre, küresel duygular değişirse ve perakendeciler piyasaya yeniden girerse, bir boğa piyasası beklentisi oluşabilir.