Borsa İstanbul'un yeni genel müdürü belli oldu: Korkmaz Enes Ergün kimdir?

Yayınlama: 26.03.2021 16:21:00 Güncelleme: 05.04.2021 18:59:21

Borsa İstanbul'da Hakan Atilla'nın istifasının ardından genel müdür koltuğuna oturacak isim belli oldu. Yeni genel müdür Korkmaz Enes Ergün olacak. Yeni yönetimde Katarlı bir üye de var

Borsa İstanbul’un bugün yapılan genel kurulunda Hakan Atilla’nın istifası ile boşalan genel müdürlük koltuğuna Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Korkmaz Enes Ergun getirildi. 

Dunya.com'dan Şebnem Turhan'ın haberine göre Ergun, 24 yıllık borsa kariyerinde birçok şirketin halka arzının değerlendirilmesi ile işlem gören şirketlerin incelenmesini ve piyasa faaliyetlerini yönetmesiyle öne çıkıyor.

KORKMAZ ENES ERGÜN KİMDİR?
Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünde 1997 yılında tamamlayan Ergun, aynı yıl Borsa İstanbul’da çalışma hayatına başladı. Yüksek lisansını ve doktorasını Marmara Üniversitesi İktisat Anabilim Dalında tamamladı. 24 yıllık Borsa ve Sermaye Piyasaları tecrübesine sahip olan Ergun, çok sayıda şirketin halka arzının değerlendirilmesi ile işlem gören şirketlerin incelenmesini ve piyasa faaliyetlerini yönetti. Ergun, halen Kotasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.