Merkez Bankası'nın kararı sonrası bir şirket faaliyetlerini durdurma kararı aldı

Yayınlama: 16.04.2021 16:23:00 Güncelleme: 16.04.2021 16:25:30

Merkez Bankası'nın kripto paralarla ödemeleri yasaklaması sonrası, ödeme kuruluşu olarak faaliyet gösteren bir şirket faaliyetlerine son verme kararı aldı

Kripto varlık yönetmeliği sonrasında bir ödeme şirketi faaliyetlerini sonlandırıyor.
Merkez Bankası'nın kripto varlıklarla ilgili ödeme yasağı getiren düzenlemesinin ardından ödeme şirketi Digilira Pay, faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı. Şirketin CEO'su Serkan Bayar, alternatif çözümler arayacaklarını belirtti.
Merkez Bankası'nın ödemelerde kripto varlıkları yasaklayan yönetmeliği finansal teknoloji sektörü alanında etkilerini hemen göstermeye başladı.

Ödeme şirketi Digilira Pay faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Digilira Pay CEO'su Serkan Bayar alternatif çözümler arayacaklarını söyledi. Bayar, yönetmeliğin etkileriyle ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Kripto para sahiplerinin güncel kurlardan alışveriş yapmasına imkan tanıyacak olan blokzincir ödeme geçidimiz Digilira Pay’i doğrudan etkileyen bir yönetmelik. Gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum ve çok üzgünüm. Alternatif çözümler üreteceğiz.

Tüm işlemlerin şeffaf bir şekilde blokzincire yazıldığı, tarafların vergi ile ilgili beyanlarını eksiksiz yaptığı, özellikle yurt dışından ülkemize gelecek olan kişilerin kripto paralarının itibari paraya dönüştürülerek ekonomimize kazandırıldığı bir modelden geldiğimiz nokta...

Bunca emek, kan, ter, gözyaşı... Tüm ekibimin çabası ve dünyanın en iyi blokzincir ödeme geçidini yapabilmek için vazgeçtikleri kariyerleri. Tabii ki yılmayacağız, vazgeçmeyeceğiz! Burada yapamazsak yapabileceğimiz yerlerde işimizi hakkıyla yapacağız.