Galatasaray'dan TFF'ye yayın ihalesi resti!

Yayınlama: 15.12.2021 14:37:00 Güncelleme: 15.12.2021 15:00:03

Galatasaray Başkanı Burak Elmas: TFF gerekeni yapmazsa yayın ihalesinden çıkacağız

Galatasaray Başkanı Burak Elmas Divan Kurulu toplantısında sert açıklamalarda bulundu. 

Elmas'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Galatasaray Adası konusunda kazandığımız davanın sonrasında yapılan istinaf başvurusu reddedilmiştir. Bu davayla ilgili uğraş veren merhum başkanımız Mustafa Cengiz ve yönetimine, istinaf davasıyla ilgilenen yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Süreç henüz tam sonuçlanmış değil, Yargıtay süreci olacak ancak onu da yakından takip ederek hakkımız olan adamızı yeniden kulübümüze kazandıracağımıza inanıyoruz.

Ben ve arkadaşlarım, birlikte çok şey başaracağız sloganıyla yola çıktığımızda bizleri motive eden şey paylaştığımız Galatasaray aşkı ve sorumluluk duygusuydu. Seçim dönemi boyunca üslubumuzu Galatasaray değerlerine göre yapacağımızı ifade ettik. Galatasaraylılık, sıradan konuşmaları kaldırmaz. Sesinin yüksekliği değil, sözünün değeri önemlidir Galatasaray'da. Tek vücut olmuş Galatasaray camiasının önünde hiçbir art niyetli odak duramaz. Galatasaray tarih yazar, o odaklar da tarihin tozlu raflarında unutulur gider. Bu art niyetli odaklarla mücadeleye girdik. Kendi hırslarının çerçevesinde düzeysiz bir oyunun içine çekilmeye çalışıyoruz. Biz, sizler adına Galatasaray'ı yönetiyoruz. Bugün, desteğinize dünden daha çok ihtiyacımız var. Sözünü ettiğim odakların meseleyi kişiselleştirmeye çalıştığı bu durumda camiamızın kenetlenmiş gücünü onlara hissettirmeliyiz. Türk sporunun önüne koydukları şahsi çıkarların küçüklüğü, Galatasaray'ın ağırlığı altında ezilecektir. Bu kararlılığımızı sizlere açıkça ifade ediyorum.

Galatasaray'ın Türk sporunca aktif olması, birleştirici olması bazı kesimleri rahatsız etmektedir. Biz bu süreçte ayrıcalık talep etmedik. Sporun tüm bileşenlerinin menfaatlerini öne aldık. Oyun adil olduğunda Galatasaray kiminle oynarsa oynasın kazanmayı hedef alacaktır. Galatasaray'ın genetiğinde kazanmak vardır. Oyun adil olduğunda şanlı tarihimizde olduğu gibi kazanacaktır. Bugünkü şartlarda oyun adil değildir. Kendi makamlarından başka bir şey düşünmeyen insanların oyunlarına alet edilmektedir bugün Türk sporu.