Milyarder yatırımcıdan pozitif kripto yorumu

Yayınlama: 28.09.2022 15:06:00 Güncelleme: 28.09.2022 20:50:02

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz, kripto para birimlerinin geçtiğimiz ay nispeten daha sağlam olduğunu ve Fed, mevcut agresif parasal sıkılaştırma politikasından vazgeçtiği anda dijital tokenlerın yeniden yükselişe geçeceğini ifade etti

Galaxy Digital Holdings Ltd.'nin milyarder kurucusu Mike Novogratz, sektörde çok fazla zorunlu satıcı kalmadığından kripto para birimlerinin geçtiğimiz ay nispeten daha sağlam olduğunu söyledi.

Novogratz “Birkaç alıcının olduğu, birkaç satıcının olduğu garip bir dengedeyiz. Piyasada, hisse senedi piyasasında veya tahvil piyasasında gördüğünüz gibi satmak zorunda olduğunuz bir enerji de yok” dedi.

Bloomberg'den Haslinda Amin ile Singapur'daki bir konferansta yaptığı bir konuşmada Novogratz “Fed, mevcut agresif parasal sıkılaştırma politikasından vazgeçtiği anda dijital tokenler yeniden yükselişe geçecek. Öte yandan, Web3 projeleri toplu olarak benimsenene kadar bu durum sürdürülebilir olmayacaktır” şeklinde konuştu.

Novogratz sözlerine şöyle devam etti:

Birçok kripto hedge fonu, 2022 kripto para bozgunundan sağ çıkamayacak.

Galaxy Digital muhtemelen işe alım hızını yavaşlatacak.

Do Kwon'un Terraform Labs projesinin çökmesi “kalp kırcıydı” ve kripto endüstrisi için bir ders oldu. Novogratz, Terraform Labs'ın büyük bir destekçisiydi.

Kwon'un yeri şu anda bilinmiyor ve Terra ekosisteminin çöküşünden dolayı Interpol'ün kırmızı bülteniyle aranıyor.