Monster Notebook'un global adı Tulpar oldu

Yayınlama: 04.07.2022 17:52:00 Güncelleme: 04.07.2022 22:56:05

Avrupa’daki operasyonlarını Almanya’nın başkenti Berlin’de açtığı deneyim mağazasıyla başlatan Monster Notebook, uluslararası pazardaki markasını Tulpar olarak değiştirdi

Monster Notebook, Eylül 2020’de başlattığı Avrupa operasyonlarına hızlandırdı. Şirket, Türkiye’de oyun bilgisayarı kategorisinde elde ettiği başarıyı öncelikle Almanya pazarında olmak üzere globale taşımayı hedefliyor. Globalleşme stratejisi kapsamında yurt dışındaki markasını yenileme kararı alan şirket, yurt dışı operasyonlarında Tulpar markası ile faaliyet gösterecek.

Konuya ilişkin bilgi veren Monster Notebook CMO’su Göktuğ Okan Oğuz, “Monster Notebook olarak globalleşme stratejimiz doğrultusunda, bundan böyle yolumuza Tulpar markasıyla devam edeceğiz.

Bu değişikliğe giderken amacımız, Türkiye’den çıkan ve bir dünya markası olma yolunda ilerleyen markamızı uluslararası pazarda faaliyet gösteren ve bizimle isim benzerliği taşıyan diğer markalardan ayrıştırmak oldu. Bildiğiniz gibi ‘Monster’ evrensel bir isim, canavar anlamına geliyor. Uluslararası pazarda Monster ismini uzun yıllardır kullanan, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren onlarca şirket bulunuyor. Bu durum, yeni bir pazara adım atan ve henüz tanınmayan bir marka açısından pazara girerken çeşitli zorluklar çıkarabiliyor. Müşteri deneyimine büyük önem veren bir marka olarak muhtemel karışıklıklardan kaçınmak ve bir Monster Notebook markası olan Tulpar ile kendi yolumuzdan yürümek istedik. Amiral gemisi ürünümüz olan Tulpar, bugüne kadar on binlerce teknoloji tutkununun yanında oldu. Bu zamana kadarki global iletişimlerimizde de Tulpar markasının diğer markalarımıza göre daha kolay kabul gördüğünü gözlemledik. Bu nedenle bu değişikliği önceden yaparak global açılımımıza hız vermek istedik. Globalleşme yolundaki stratejimiz Tulpar’ın güçlü kanatlarıyla hızlanacak.” şeklinde konuştu.