Rain, Türkiye sermayesini ikiye katladı

Yayınlama: 20.06.2022 12:34:00 Güncelleme: 20.06.2022 16:30:02

Türkiye’de kripto varlıklar alanında çalışmalar sürdüren Rain, ödenmiş sermayesini 50 milyon TL’den 100 milyon TL’ye yükselterek regülasyona hazırlık için önemli bir adım attı

Global olarak birçok ülkede faaliyet gösteren kripto varlık platformu Rain, Türkiye’de mali gücünü artırmak adına aralık ayındaki sermaye artırımından sonra 50 milyon TL olan ödenmiş sermayesini yüzde 100 artırarak, 100 milyon TL’ye yükseltti. 
 
Rain Türkiye Genel Müdürü Mehmet Çamır, sermaye artışıyla ilgili şunları söyledi: “Biz şeffaf, net ve hesap verilebilir bir endüstri yaratmak için regülasyonun gerekliliğini savunuyoruz. Birçok ülkede lisans alma süreçlerine dahil olmuş bir şirket olarak; bölgesel genişleme odağımızda yer alan Türkiye’de henüz regülasyonlar çıkmamış olsa da, biz hâlihazırda regülasyon varmışçasına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye, finansal yapısını yeniden düzenleyen Rain’in büyüme planları kapsamında odak bir pazar. Bu büyük sermaye artışı da Türkiye pazarındaki hedeflerimizi gerçekleştirmemiz için önemli bir adım niteliğinde. Sermayemizi, inovasyon ve ülke ekonomisine katma değer sağlayan faaliyetlerde kullanacağız.”