Şekerbank'ta üst düzey atama

Yayınlama: 11.06.2024 11:48:00 Güncelleme: 11.06.2024 11:45:54

Şekerbank’ta gerçekleşen üst düzey atama ile genel müdür yardımcılığına Mustafa Aşık getirildi

Şekerbank'ta üst düzey atama

Mustafa Aşık, Şekerbank Yönetim Kurulu’nun 07.06.2024 tarihli kararı ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) onayını müteakip geçerli olmak üzere Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Türkiye ve ABD’de farklı bankalarda 25 yılı aşkın tecrübesi bulunan Aşık, Şekerbank’ta bireysel segment, özel bankacılık ve dijital bankacılık alanlarından sorumlu olacak.

MUSTAFA AŞIK HAKKINDA

Bankacılık kariyerine 1998 yılında Citibank New York’ta finansal analist olarak başlayan Aşık, 2002 yılında katıldığı JP Morgan Chase Bank’ta 2003 yılında New York Şube Müdürü olarak atandı.

2006 yılında HSBC Bank bünyesine katılan Aşık, HSBC New York’ta şube müdürü ve ardından bölge müdürlüğü faaliyetlerinden sorumlu yönetici olarak çalıştı. 2012 yılı itibarıyla kariyerine HSBC Türkiye’de devam eden Aşık, özel bankacılık alanındaki birçok projenin kuruluş aşamasında önemli görevler üstlenerek Bireysel Bankacılık Birikim Yönetimi, Satış ve Sermaye Piyasaları Aracılık Hizmetleri Kıdemli Yöneticiliği ve Özel Bankacılık Grup Başkanı görevlerinde bulundu.

Aşık, 2020 yılından bu yana ING Türkiye’de bireysel ve özel bankacılık bölümlerinden sorumlu direktör olarak çalışmaktaydı. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat bölümünde tamamlayan Aşık’ın Rochester Institute of Technology'de FİNANS alanında Executive MBA derecesi bulunuyor.