Tesla, artan talebe karşı üretimi artıracak

Yayınlama: 01.02.2023 15:36:00 Güncelleme: 01.02.2023 15:40:04

Tesla’nın otomobillerinde yaptığı büyük indirim kampanyasının ardından ortaya çıkan talep artışı nedeniyle Şanghay fabrikasında üretimi Şubat ve Mart aylarında artırmayı değerlendiriyor

Tesla, artan talebe karşı üretimi artıracak

Reuters’ın konu hakkında bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre Tesla, en çok satan modellerindeki büyük fiyat indirimlerinin talebi tetiklemesi nedeniyle önümüzdeki iki ay içinde Şanghay fabrikasında üretimi artırmayı planlıyor.

Planların ayrıntıları kamuya açık olmadığı için adının açıklanmamasını isteyen söz konusu kaynak, otomobil üreticisinin planlama notuna göre Şangay fabrikasında Şubat ve Mart aylarında haftalık ortalama 20 bin adet araç üretmeyi planladığını aktardı.

Çin Binek Otomobil Birliği verilerine göre, bu üretim seviyesi fabrikanın üretimini kabaca Eylül ayındaki Model 3 ve Model Y otomobillerinin üretim hızına getirecek.

Aralık ayında, Şanghay fabrikası üretimi Kasım ayına göre yaklaşık üçte bir oranında azaltmış ve işçiler için Ocak ayında Yeni Ay Yeni Yılı tatil dönemini uzatmıştı.

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin dördüncü çeyrek bilançosu için geçen hafta gerçekleştirdiği toplantıda, Tesla otomobillerindeki küresel fiyat indirimlerinin ardından Ocak ayında siparişlerin kabaca iki katına çıktığını açıklamıştı.