WhatsApp'tan kanallar özelliği

Yayınlama: 13.09.2023 17:42:00 Güncelleme: 13.09.2023 17:40:39

Meta, WhatsApp Kanallar özelliğini Türkiye dahil 150'den fazla ülkede kullanıma açacağını duyurdu

WhatsApp'tan kanallar özelliği
Önümüzdeki günlerde Türkiye genelinde kullanıma açılacak WhatsApp Kanallar özelliği bazı kullanıcılara sunulmaya başlandı. WhatsApp’ın yeni özelliğiyle ilgili konuşan Sanatçı Meltem Şahin, “Yeni ve yaratıcı yollarla takipçilerimle etkileşimde olmak, önemli haber ve yenilikleri paylaşmak benim için çok önemli. WhatsApp Kanallar’a özel yayınlarla insanlarla yeni içeriklerle buluşmak için heyecanlıyım” dedi.

Kullanıcıların gizli ve güvenli bir şekilde istediği kanalları takip etmelerini sağlayan özellik, uygulama içerisinde sohbetlerden ayrı bir kısımda yer alıyor. Meta, WhatsApp Kanallar ile mevcut olan en güvenli yayın hizmetini oluşturmayı amaçlarken hem yöneticilerin hem de takipçilerin kişisel bilgilerini koruduğunu bildirdi.

WhatsApp’ın yeni özelliğini tüm dünyada kullanıma açarken duyurduğu güncellemeler şunları kapsıyor:

-Gelişmiş Arama Dizini: Kullanıcılar artık bulundukları ülkeye göre filtrelenmiş kanalları bulup takip edebilecek. Ayrıca takipçi sayısına göre yeni, en aktif ve popüler kanalları da görüntüleyebilecekler.

-Tepkiler: Kullanıcılar geri bildirimde bulunmak için emojileri kullanarak ifade bırakabilecek ve toplam ifade sayısını görebilecek. Kullanıcıların bıraktıkları ifadeler diğer takipçiler tarafından görülemeyecek. 

-Düzenleme: Yakında, yöneticiler bildirdikleri güncellemelerde 30 güne kadar değişiklik yapabilecek, sonrasında gönderiler WhatsApp sunucularından otomatik olarak silinecek ve yöneticiler bu gönderilerde değişiklik yapamayacak.

-İletme: Kullanıcılar Kanallar’daki bir güncellemeyi sohbetlere veya gruplara ilettiklerinde, iletilen mesaj insanların daha fazla bilgi alabilmeleri için onları kanala yönlendiren bir bağlantı içerecek.

Meta, gelecek aylarda tüm kullanıcıların kendi kanallarını oluşturmasının da mümkün olacağını duyurdu. Bunlara ek olarak, WhatsApp’ın getirdiği yenilikleri direkt olarak uygulamadan takip etmek isteyen kullanıcılar, artık bunu resmi WhatsApp Kanalı’ndan yapabilecek.