X, LinkedIn'e rakip oluyor

Yayınlama: 17.11.2023 14:09:00 Güncelleme: 17.11.2023 14:07:16

Sosyal medya kullanıcıları artık X (Twitter) üzerinden iş başvurusunda bulunabilecek

X, LinkedIn'e rakip oluyor

X’in iş arama aracı ağustos ayında yalnızca doğrulanmış kullanıcılara açılmıştı. Şimdi ise tüm sosyal medya kullanıcılarının X’te yayınlanan iş ilanlarını görebildiği bildirildi. Şu an için iş ilanları yalnızca web üzerinden görüntülenebiliyor ancak yakında iOS ve Android uygulaması üzerinden de kullanıma sunulacak.

X’in yeni iş arama aracı, Elon Musk’ın yönetiminde olanlar dahil olmak üzere çok sayıda teknoloji şirketindeki açık pozisyonları gösteriyor. Yurt dışında çalışmayı düşünenler için şu anda SpaceX, Tesla ve Neuralink’in yanı sıra Musk’ın yeni girişimi olan x.ai için farklı pozisyonlar mevcut olduğu gibi, Tesla Türkiye’de de açık pozisyonlar mevcut. Konum, Türkiye olarak ayarlandığında çoğunlukla uzaktan çalışma imkanının sunulduğu Tesla iş ilanları listeleniyor.

Donanımhaber'in aktardığına göre, X iş ilanları sitesi, Musk’ın ilk duyurusunda söylediğinin aksine çok basit görünümde; kullanıcılar iş ilanlarına ve açıklamalarına göz atabiliyor ancak başvuruyu tamamlamak için başka siteye yönlendiriliyor.

Şirketlerin iş ilanlarını X üzerinde kolayca paylaşmasını sağlayacak iş kartlarının ise şu anda test aşamasında olduğu söylenyor. Öte yandan şirketin yakın zamanda gizlilik politikasını güncelleyerek iş başvuruları ve öneriler için kullanıcıların çalışma geçmişiyle ilgili verileri toplayacağı belirtiliyor.