Soner Aydemir kimdir? Dream Games'in kurucusu kaç yaşında ve nereli?

Son yatırım turuyla 155 milyon dolarlık yatırım toplayan ve 1 milyar dolarlık değerlemeye ulaşan Dream Games'in kurucusu Soner Aydemir, Eylül 1989 doğumlu. Yani sadece 32 yaşında milyar dolarlık bir şirketin kurucusu ve CEO'su oldu.
Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu olan Soner Aydemir, mezun olduktan sonra 2011 yılında Microsoft'ta stajını yaptı. Rocket Internet Türkiye ve Ortadoğu ve Kuzey Afrika biriminde Operasyon Uzmanı olarak 1 yıl çalışan Soner Aydemir, bunun ardından Trendyol'un Operasyon Analistliği görevini 5 ay yürüttü. Aydemir'in kariyerindeki dönüm noktası ise 2013 yılı oldu. Peak Games'e 2013 Ocak ayında pazarlama uzmanı olarak katılan Aydemir, kısa bir süre içerisinde burada yükselmeye başladı. 1 yıl 8 ay sonra Prodcut Owner olmayı başaran Aydemir, 4 yıl 6 ay sonra ise Ürün Direktörü oldu. 5 ay sonra ise Peak Games zaten bir unicron olmayı başarmıiş milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşarak Zynga'ya satılmıştı.
Satışın ardından uzmanlaştığı oyun sektöründe kendi projesini geliştirmek için yine Peak Games'teki arkadaşlarıyla Dream Games'i kruan Soner Aydemir, herkesin eşit paya sahip olduğu şirketi 2 yıl içerisinde bir unicorn'a dönüştürmeyi başardı.